Rubriky
Uncategorized

Kdo jsme

Jsme nové hnutí, které klade důraz na zdraví a sport
Před čtyřmi roky jsme šli do komunálních voleb pod hnutím s názvem:
PRO Zdraví a Sport (proč? název obsahoval naše priority v zamýšlených změnách ve městě).
Získali jsme 4,7% hlasů a nechybělo mnoho, abychom v zastupitelstvu města mohli prosazovat některé důležité věci pro občany Chomutova. K dobrému výsledku nám dopomohli dva zkušení lékaři: MUDr. Jiří Kroh a MUDr. Ota Staňo. I přes tento relativní neúspěch nás mnoho našich příznivců utvrzovalo, že máme v naší aktivitě pokračovat.
Sepsali jsme tedy petici pro založení nového hnutí (našeho hnutí – Správná Volba PRO Zdraví a Sport), kterou nám podepsalo přes tisíc našich podporujících občanů, a tak jsme byli zaregistrováni na MV (Ministerstvu vnitra).
Hnutí bylo založeno pod názvem Správná Volba pro Zdraví a Sport.
Zakládající členové jsou ale původní členové našeho hnutí.
Naším předsedou je stále Ing. Pavel Umlauf, MBA, projektový manažer a člověk s širokým záběrem a vnímáním potřeb města Chomutova.
Dalším členem je zakládající člen MUDr. Ota Staňo, který má ocenitelné zkušenosti v oblasti zdravotnictví, a i z Chomutovské nemocnice, kde pracoval 20 let na pozici primáře ortopedického oddělení. Má nejen přehled o tom, co se děje ve zdravotnictví na Chomutovsku, ale i ve zdravotnictví v našem kraji.
Co se týká sportu a zdravého životního stylu je naším členem, který sleduje a řeší sportovní dění na Chomutovsku, Ing. Miloň Houda, bývalý dlouholetý zastupitel města a radní jedno/ dvě volební období, se zkušenostmi a znalostmi s vedením města Chomutova. Zabývá se i IT technologiemi a bytovým hospodářstvím.
Novou členkou Hnutí je i paní PaedDr. Bc. Soňa Valušková, která působila 40 let ve zdravotnickém školství, je spoluzakladatelka svobodné školy na Chomutovsku a v současné době působí na základní škole. Nabízí řešení vzdělávacích a doškolovacích aktivit v rámci města a zabývá se sociálními otázkami občanů.
Jak je uvedeno v názvu našeho hnutí, klademe, a už před 4 roky jsme kladli důraz na zdraví na prvním místě, protože všichni dnes víme – a po koronavirové krizi zvláště, že je to základní lidská hodnota, a pak teprve jsou na řadě ty hodnoty další.
Našimi kandidáty budou nejen zdravotníci a sportovci, ale i ti, co budou chtít rozvíjet a podporovat různorodé aktivity ve všech oblastech společenského a ekonomického života města.
Co chceme. Chceme, aby naše město bylo příjemným místem k životu.
A to pro všechny naše občany.
Chceme napravit některé nedostatky, které možná málo vnímáme v běžném životě města.
Ale hlavně chceme řešit zásadní věci pro klidný a spokojený život našich občanů.
A to bude předmětem našeho dalšího sdělení:
Hnutí Správná Volba pro Zdraví a Sport … ale nejen to?!

Zakládající členové hnutí:
Ing. Pavel Umlauf, MBA,
MUDr. Ota Staňo,
Ing. Miloň Houda,
PaedDr. Bc. Soňa Valušková
Naši kandidáti:
Artur Omarov–reprezentant České republiky v zápas řecko-římský – olympionik

Můžete se s námi setkat na oslavě dne dětí:
2.6.2022 od 15–17hodin v prostoru u Chomutovského divadla.
Těšíme se na Vás!